Maskülen Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Alışılagelmiş göz kamaştıran aksesuar barındırmayan, canlı ve parlak renklerden yerine daha koyu renklerin kullanıldığını ve genellikle minimalist düşünce ile tasarlanan alanlar Maskülen alan denir. Şu an popüler mobilya satış sitelerine girdiğinizde görebileceğiniz yatak odalarını hayal eder misiniz? Beyaz ya da açık renkler, detaylarda süslemeler, ayrıntılarda bu tasarımlara uygun aksesuarlar.. Ne kadar da güzel görünüyor. Sektörün genel yönelimi bu yönde olsa da Maskülen tarzda yatak odası tasarımlarını seven insanların sayısı da az değildir.

Maskülen terimi üzerinden düşündüğümüzde erkeklerin tercih edeceği bir konsept gibi görünse de kadınların tercihleri arasında yer alıyor. Yatak odası tasarımı açısından bakıldığında minimalist bir tarzın benimsendiğini söyleyebilirim. Maskülen sıfatını hakeden tarafları ise aksesuar ve renk seçimlerinden kaynaklanıyor. Gri, siyah ve mavi ağırlıklı keskin hatlara sahip yatak odası modelleri erkeksi bir görünüm sergilemektedir. Halbuki klasik/modern yatak odalarında sıcak renkler, daha oval hatlar ve uyumlu aksesuarlar ile kadınsı bir hava veriyor.

Maskülen Yatak Odası Takımları

Yatak odası takımı değişimi düşünüyorsanız ya da yeni bir ev için yatak odası almayı planlıyorsanız aşağıdaki fotoğraflarda yer alan tasarımları da göz önünde bulundurabilirsiniz. Detaylarda fark edeceğiniz üzere bu konseptte hayvan dokuları da kullanılmaktadır. Hayvan dokuları odaya farklı bir aura ve çekicilik ekliyor. 

Siz hangi tasarımı beğendiniz?

You Might Also Like

2 Replies to “Maskülen Yatak Odası Tasarım Fikirleri”

  1. Maskülen yatak odası fikirleri yeni yeni gelişiyor ülkemizde. Aslında birçok genç yatak odası şu an bu şekilde ancak isim fazla bilinmiyor.

  2. Farklı ve yaratıcı bir yatak odası düşünen kişi olarak ben yukarıdaki örneklere bayldım. Resimler süper. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir