Dekoratif Salon Perde Modelleri

Salon dekorasyonunda en önemli parçalardan biri perdelerdir. Bu yazımda dekoratif salon perde modelleri arasından seçim yapabileceğiniz trend tasarımları paylaşıyorum. Salondaki diğer eşyalarla uyumun sağlanması çok önemlidir. Doğru perde seçimi ile hem salonunuza ayrı bir hava katar hem de olası dekoratif kusurları kapatır.

Perde seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Dekoratif salon perde modelleri başlığı altında oldukça zevkli ürün gruplarını paylaşsam da, sadece duruşu ya da görünüşü güzel diye perde almamalısınız. Salon için perde seçerken mobilyanızın tarzı, halınızın rengi, duvar boyasının rengi gibi salonunuza has özelliklerin göz önünde bulundurulması doğru olur. Desenli, düz, rengarenk ya da dantelli kumaşlardan değişik renk tonlarını kombinleyerek salondaki diğer eşyalarda uyumun yakalanması gerekir.

Örneğin klasik tarzda bir salon için desenli kumaşlar tercih edilirken, yalın bir salon dekoru için abartısız düz renkte perdeler kullanılabilir. Bazı salonlar için yere kadar uzanan tül perdeler güzel dururken, bazıları için saten ya da ipek dokunuşlarla değişik tarzlar yakalanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, salonun genel dekorasyonu ile uyumsuz perdelerin kullanımından uzak durulmasıdır.

Salon için perde seçerken size fikir verebilecek bir çok örneği aşağıda sıraladım. Geometrik desenlerden, tavandan yere kadar uzanan modellere kadar değişik renk ve dokularda bir çok perde modeli ekledim. Hayalinizdeki salon dekorasyonuna katkıda bulunacağından eminim.

Geometrik Desenler

Gri ve bej rengin hakim olduğu bir salon için kullanılacak mavi tonlarına sahip geometrik desenli kalın perde, kırık beyaz pileli tüllerle kullanılabilir. Kapalı olduğunda evin mahremiyetini tam olarak sağlayan model istendiği zaman kenarlara toplanabilir.

Gökkuşağı Renklerinden İlham Alan Perdeler

Gökkuşağı renkleriyle bütünleşen geometrik desenli uzun perdeler, renkli halılar ve beyaz tonlarındaki masa&sandalye takımlarıyla bütünlük sağlar. Odadan içeri girildiğinde dikkat çeken bu model, dekorasyonun ana ögesi olarak düşünülebilir.

Değişen perde trendlerini yakından takip ederek ufak değişiklikler yapılabilir. Odanın havasını doğrudan etkileme ve değiştirme gücüne sahip olan perde modelleri, tavan yüksekliği dikkate alınarak seçilebilir. Sıcak yaz günlerinde çok güneş alan bir evi korumak için kullanılan güneşlikler sağlıklı bir uyku düzeni için de avantaj sağlayabilir. Düzenli bakım isteyen perdeler, kumaşına uygun şekilde temizlenerek evlerde ferah bir ortam sağlanabilir.

pembe perde modelleri
salon için perde seçimi
rengarenk perde modelleri
klasik salon perde modelleri
salon için krem rengi perde modelleri
yeşil salon perde modelleri
kahverengi perde modelleri
salon perde fikirleri
salon perde renk uyumu
tavandan yere perde modelleri
dekoratif salon perde modelleri
salon perde modelleri

4 Replies to “Dekoratif Salon Perde Modelleri”

  1. Resimlerde görülen dekoratif perdeler gerçekten çok muhteşem. Ama bunların nerede olduğunu yazmamışsınız. Özel bir adres var ise bakmak isteriz.

  2. Salonlardaki görsel motiflerle dolu olan perdeler eskiye dönüş gibi görünüyor. Stor perdeler yavaş yavaş etkisini azaltıyor herhalde

  3. Perde seçimleri yapılırken köşe koltuk ve dolaplar için uygun modeller seçiliyor çoğunlukla. Ama inanın perdeyi gösteren üzerinde bulunan aksesuarlardır.

  4. Perde seçimleri artık değişikliğe uğradı herhalde. önceden yere kadar uzanan uzun tüllü perdeler ile süslenen evler artık kısa ve pencere hizasında bulunan tüller ile kapatılıyor. Dışardan hoş görülebilir ama içerden o kadar güzel görünmüyor bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir