Aslında işe yaramayan 10 temizlik önerisi

Temizlik önerilerini benim gibi internetten araştırıyorsanız bir çok yöntemi denemiş olduğunuzu düşünüyorum. Evdeki kirlerden, eşyalardaki ve elbiselerdeki lekelerden kurtulmak için uyguladığım o kadar yöntem var ki, sonuçlarını ayrıca bir kategori olarak yazmam gerekebilir. Bazıları mucize gibi etki ederken, bazıları da hiç bir işe yaramadı. Hatta kullandığıma pişman olduğun ürünleri almama sebep oldular. Bright Side ekibi işe yaramayan temizlik önerileri konulu bir çalışma yapmıştı, onu çevirerek paylaşıyorum.

Havalandırmanıza yerleştirince hoş koku veren tabaka

 

Havalandırma bölümüne tabaka koyarak hava akışını daraltmak ayrıca bir dahi fikir olsa gerek. Piyasada satılan hava tazeleyicileri kullanarak amacınıza ulaşabilirsiniz. Havalandırma ne kadar boş olursa o kadar iyi, değil mi ?

Bulaşıkları parlatmak için limon kullanmak

Bulaşık makinesine limon koyan bir tek ben değilim sanırım. Bu uygulamanın işe yaramadığına dair bir videoyu izlemiştim. Limon parçası değil de kilo ile limon koysak dahi düşündüğümüz kadar faydası olmuyor. Bulaşık makinesi çamaşırları yıkarken o kadar fazla miktarda su döngüye giriyor ki limon içindeki sitrik asit varilin içine atılan küp şeker gibi oluyor. Evet bulaşıkları parlatmak için bir çok doğal yöntem var limon tek başına kahramanımız olamıyor. Piyasadaki parlatıcılar bu işi görecektir. Karbonat dediğinizi duyar gibiyim, bu konuya başka bir yazıda değineceğim.

3 Replies to “Aslında işe yaramayan 10 temizlik önerisi”

  1. Bulaşıkları parlatmak için limon kullanmak gerçekten de hiçbir işe yaramıyor. Biz denedik ilk zaman he oluyor herhalde dedik ama daha sonra limon koymayınca da aynı parlaklıkta çıktı bardaklar diyebilirim.

  2. Birde şunu ekleyin yazınıza yağ lekelerini temizlemek için satılan ürünler var. Hani şu marketlerde ballandıra ballandıra yapılan yaldızlı reklam ürünleri hiç biri işe yaramıyor.

  3. Tuz, limon ve sirke bu üçlü her türlü temizlik konusunda ismi geçiyor. Ancak gerçeklikte pek payı yok. Anlık olarak yapılan müdahaleler haricinde ayrıcadan bir temizlik veya leke çıkarma özelliği yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir