Küçük balkon nasıl düzenlenir?

Ev alırken ya da kiralarken ilk baktığım yer balkon olur. Evin içinde kapalı alandan sıyrılıp hava değişikliği yaşanacak alanlar olarak değerlendiririm. Tam da bu sebeple balkonların vakit geçirilebilecek, balkonda olmaktan haz alacak hale getirilmesi taraftarıyım. Küçük balkon nasıl dekore edilir diye sorulduğunda bir çok cevap alınabilir. Fakat ev sahibinin ruhunu, zevkini yansıtacak dokunuşlarla daha güzel olacağına inandığım için, şöyle yapın, bunu koyun diye öneriler yapmayacağım. Balkonunuzu size özel hale getirmeniz için gereken ilhamı vermesini umduğum bazı örnekleri yazı içinde topladım. Eğer balkonunuzda düzenleme yaparsanız ve fotoğrafını gönderirseniz, sizin isminizle birlikte paylaşmaktan mutlu olurum.

Küçük balkonumu nasıl dekore edebilirim?

Balkon dekorasyonu için ilk akla gelen parçalar stilinizi yansıtacak mobilyalardır. Sevdiğiniz ve sizin seçtiğiniz mobilyalar balkonunuza ayrı bir hava katarken, balkonda vakit geçirmek için gerekli motivasyonu da sağlayacaktır. Renklerin uyumunu ihmal etmeyin. Zira herkesin yeşilliklere açılan balkonları olmuyor, eğer manzarayı değiştiremiyorsanız balkonunuzu daha renkli hale getirebilirsiniz. İlham verecek bazı örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

Balkon dekorasyonunda saksıların ayrı bir yeri vardır. Hafta sonu sevdiğiniz bir kitap ve bir kahve ile balkon keyfinin tadını çıkarırken en sevdiğiniz çiçeklerin karşınızda olması hoş olmaz mı ?

 

Küçük balkonlar kullanım açısından sorun gibi  lanse edilebilir ama stil sahibi insanların dokunuşları ile son derece keyif ve huzur veren bir alana dönüşebilir. Bunun için balkonunuzda yapacağınız birkaç küçük değişiklik ve biraz da dekorla kendinize bambaşka bir dünya yaratabilirsiniz. Balkon dekorasyonu yaparken önerilenler için internetten bir araştırma yapabilir veya dekorasyon dergilerinden size en uygun olanı seçip kendi balkonunuza uygulayabilirsiniz.

2 Replies to “Küçük balkon nasıl düzenlenir?”

  1. Küçük balkon düzenlemesi yapmaya pek gerek kalmıyor ki, Ben kendim zor sığıyorum ne düzenlemesi 🙂

  2. Küçük balkonların dekorunda önemli olan resimlerde gizli. Koltuk ve masalar dikkat edin hep katlamalı sistem. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir